Blogi & artiklid

21. juuli 2014

Sa ei vaja tiitlit, et olla juht

Autor: Kersti Kikas

"Me kõik oleme sündinud geeniusteks. Kahjuks sureb enamik meist keskpärastena.“ - Robin Sharma

Robin Sharma on üks maailma tunnustatumaid juhtimiseksperte ja populaarne blogija. Ta on pühendunud missioonile aidata organisatsioonidel arendada inimesi, kes on juhid ilma tiitlita ja seega suudavad sel suurte muutuste ajastul jääda võitjate hulka. Lugesin mõni aeg tagasi läbi tema sulest ilmunud bestselleri „Juht ilma tiitlita“.

Mulle meeldib selle raamatu juures mõistujutu stiil– see ei ole igav ja kuiv teooria millestki üüratust. Vastupidi -  raamat elab, on põnev, sisaldab  huvitavaid karaktereid, kelle kaudu jutustatakse meile ilma tiitlita juhtimise tarkusest.

Sharma ütleb: „Juhid on need, kes teevad asju, mida hädavaresed teha ei taha- ehkki ka nemad ei pruugi neid tahta teha. Neil on nii palju enesedistsipliini, et teha ära see, mis on oluline ja õige-, mitte see, mis on kerge ja lõbus.“

Raamat on jagatud nelja peatükki, millest avaldub kogu tiitlita juhtimise filosoofia.

  • Esimene peatükk kannab pealkirja „Sa ei vaja tiitlit, et olla juht“.  Selles paljastuvad järgmised viis reeglit: IMAGE ehk innovatsioon, meisterlikkus, autentsus, gigante vaprus, eetika.


  • Teine peatükk „Rahutu aeg kasvatab suuri juhte“. Märksõna: SPARK ehk siiras suhtlemine, prioriteetide seadmine, avanevad uued võimalused, reageerimine, kiitus.


  • Kolmas peatükk „Mida paremad suhted, seda tugevam juht oled“. Märksõna: HUMAN ehk hoolivus ja abivalmidus, uut moodi arusaamine, meeldimine sõltub suhtlemisest, aita tõsta meeleolu, näita, et hoolid.


  • Neljas peatükk „Et olla suur juht, tuleb enne saada suureks inimeseks“. Märksõna: SHINE ehk selgelt nägemine, hea tervis on rikkus, innustumine on oluline, neid, keda armastad, ei tohi unustada, elustiili parandamine.

IMAGE SPARK HUMAN SHINE


Loe veel:

Milline on hea juht?

Õnne võtmed on juhi käes

Lahkuda tuleb sõpradena


<- Tagasi