Blogi & artiklid

20. mai 2020

Sirje - Professional Coach

Autor: Sirje Tammiste

Oleme oma klientidele lähedal, kui neil on vaja leida vastused olulistele küsimustele või teha keerulisi otsused. Kui otsitakse endas selgust, tehakse karjääripööret, muudatust meeskonnas... Teame - klient soovib olla lõpuni kuulatud. Talle on oluline leida just tema jaoks õiged vastused. Sellistel hetkedel vajab ta coachingut.

Olen varasemalt läbinud mitmeid erinevaid coachingu koolitusi ja edukalt ka praktiseerinud. Ning kogenud – mida rohkem ma tean, seda vähem ma tean. Just see kogemus viis mu uue väljaõppeni, kus õpetajateks olid rahvusvaheliselt tunnustatud coachid ja koolitajad.

Lahenduskeskse coachingu väljaõpe andis sügava arusaama sellest, kuidas:
  • õigesti ja õigel hetkel esitatud küsimused aitavad selgust suurendada – mida ja miks ma tegelikult tahan ja kuidas ma seda võin saada;
  • kuulata nii, et kuuled sõnu sõnade sees;
  • toime tulla hirmudega ja vaatamata sisemistele kõhklustele julgeda astuda järgmine samm;
  • võtta oma elu juhtimine enda kätte, olla ise plaanide läbi mõtleja ja ellu viija;
  • visioon oma tulevikust aitab tegelikke samme teha – unistusest saab selge eesmärk;
  • mõelda läbi oma roll ja käitumine, et saavutada seda, mis on tõeliselt oluline.

See väljaõpe arendas mind inimesena. Pani sügavamalt endasse vaatama, iseenda oluliste teemadega tegelema. Olles ise palju õppinud ja kogenud, tean, kuidas coaching mõjub. Minevikust saab tulevik, kui võtad sealt positiivse kogemuse. Sõnastad selle ja vormid plaaniks, mille järgi on hea ja kindel astuda.

Loe veel: 
Kuidas coaching edasi aitab liikuda?