Blogi & artiklid

14. mai 2019

Vajad abi personalitöös? Kõik personaliteenused nüüd meie juurest

Saame tuttavaks – minu nimi on Egle Saska, ma olen Tammiste Personalibüroo HR partner.

Ootan oma koostööpartneriteks nii personalitöötajaid kui ka ettevõtete juhte.

Personalitöötajatel
tuleb tegeleda paljude teemadega ning teha mitmeid asju samaaegselt ja hästi. On päris selge, et kõigeks ei jätku teadmisi, kogemusi ja aega. Siis on hea minuga nõu pidada või saame mõnda projekti koos teha – näiteks personalistrateegia, töö- ja puhkeaja planeerimine või mõne keerulise dokumendi koostamine. Personalitöötajate koolitajana tean, et nad on julged ja hakkajad ega pelga küsida nõu, kui see viib parema tulemuseni.

Kui juhi kõrval pole kogenud personalijuhti, on tal aeg-ajalt vaja veenduda, et personalitöö asjad on korras – vajalikud dokumendid on olemas, korrektsed ja sisukad, töötajad teavad, mida neilt oodatakse ja mida nad tööandjalt vastu saavad ning tööjõukulud targalt juhitud. Nii ei pea juht muretsema personalitöö pärast, tööjõukulud on targalt juhitud ning juht saab keskenduda põhitegevustele. Personaliteenuse pakkujana saame juhti aidata ka ettevõtte arengu planeerimisel (nt tegevuse laienemisel või koondamisel), töö ümberkorraldamisel või muutuste läbiviimisel.

Enamus Eesti ettevõtetest on väiksed või keskmise suurusega. Neis teeb juht, assistent või raamatupidaja ära lihtsamad personalitööd (peab töötajate ja tehtud töö kohta arvestust ning annab sisendi palga maksmiseks). Keerulisemad või ühekordsed lahendused tasuks usaldada professionaalse personalitöö partneri hoolde, kellel on kogemus ja vajalikud teadmised ärijuhtimisest, tööõigusest, protsesside juhtimisest ja psühholoogiast.

HR partnerina aitan vormistada korrektsed töölepingud, ametijuhendid, töökorralduse reeglid ja muud vajalikud juhendid. Aitan ka töölepingute muutmisel ja lõpetamisel. Hoolitsen selle eest, et töötajad oleks optimaalselt koormatud ja korrektselt tasustatud. Aitan töötajaid ettevõttes paremini hoida, parandada töökeskkonda ja -õhkkonda ning seeläbi ettevõtte tulemuslikkust. Aitan hoida ettevõtte tööjõukulud kontrolli all, teen töökorralduse analüüsi, ametikohtade hindamist, parendan tulemusjuhtimise- või tasusüsteemi. Pakun nõu ja abi üksikteemadel ning teen valdkonna projekte (nt personalitöö dokumentatsiooni audit). Personalitöö täisteenuse puhul võtan kogu personalitöö enda kanda, pakkudes seeläbi kliendile kindlust, et asjad on korras.

Kliendina kogesin Tammiste Personalibüroo head teenust värbamisel, valikul ja inimeste arendamisel. Nüüd saan uhkusega öelda, et Tammiste Personalibüroo teenus on laienenud kõikidesse personalitöö valdkondadesse.