Curriculum Vitae

Nimi

Sirje Tammiste

Isikukood

45911064221

Elukoht

Pärnu, Pardi 26

Haridus

Tartu Ülikool, psühholoogia magister

Teenistuskäik

2007 – 2010   Tartu Ülikooli Pärnu Kolledž, lepinguline õppejõud,  Avatud Ülikool, majandusteaduskond „Sissejuhatuse sotsiaal-kultuurilisse psühholoogiasse“

2003 – 2004   OÜ Self II, lepinguline koolitaja, juhtimiskoolitused

2002 – 2004   EBS, lepinguline koolitaja erinevates arenguprogrammides (teemad: suhtmeisoskused, enesejuhtimine, BSC, värbamine ja meeskonna loomine jt.)

2000 - …       Tammiste Personalibüroo OÜ, ettevõtte looja, omanik ja juht. Lisaks juhi vastutusele igapäevane töö konsultandi ja koolitajana:  personaliotsing ja personalialane nõustamine, praktilise psühholoogia alased, inimeste ning meeskondade arendamisega seotud koolitused ja suhtlemistreeningud

1995 – 1999   OÜ Fontes Pärnu, juhataja

1984 – 1995   Pärnu Perenõuandla, psühholoog, pereterapeut, juhataja. Lisaks igapäevasele nõustamisele ja teraapiale loengud koolides, lasteaedades, sotsiaalabi pakkuvates asutustes, ettevõtetes. Kriisiabi andmise korraldamine Estonia katastroofis lähedase kaotanud inimestele 

Aktiivne panus täiskasvanukoolituse, -hariduse valdkonnas


Tegelen täiskasvanute koolitajana nii ettevõtete sisekoolitusi läbi viies kui avalikkuses erinevatele seminaridel, konverentsidel ja õppepäevadel esinedes ja oma artikleid kirjutades.

Avalikud esinemised on seotud suhtlemise, juhtimise ja värbamisega. 

Hiljuti esinesin Töötukassa poolt korraldatud Karjääriseminaril

Esinesin  Arvamusliidrite lõunasöögil, minu esinemine on lisatud videos näha ajalõigul alates 2.59.33

Olen oma tööalase perioodi elanud Pärnus ja avaldanud ka kohalikus ajalehes tööalaste suhete, suhtlemiskultuuri, jm. teemadel artikleid. See on aastatega loonud kohalikku tuntust, 2017 aasta kohalike valimiste järgselt korraldas Pärnu Postimees lugejate küsitluse "unistuste volikogu" valimiseks. Sain kohalike elanike mandaadi, mida võtan enda jaoks suure tunnustusena.

Olen Eesti Suhtlemistreenerite Ühingu asutajaliige ja aktiivne liige tänaseni. Osalen suhtlemistreenerite hindamiskomisjoni töös, olen superviisor ja kirjutan sageli ühingu siselehte erinevatel ajakohalistel teemadel.

Olen PARE aktiivne liige, korraldan ühingu liikmetele aeg ajalt erinevatel suhtlemise, juhtimise ja värbamisalaseid töötubasid.


Emakeel: eesti keel

Võõrkeel

Mõistmine

Rääkimine

Kirjutamine

Kuulamine

Lugemine

Suuline suhtlus

Suuline esitlus

Vene keel

C1

C1

C1

C1

B1

Inglise keel

B1

B2

B1

B1

B1

Soome keel

B1

B1

B1

B1

A1


Töökogemus täiskasvanute koolitajana

Olen lisatud tabelisse välja toonud peamised mahukamad koolitused. Lisaks neile on väga palju lühemaid esinemisi ettevõtete juhtidele, koolijuhtidele, õpetajatele, meeskondadele. Kuigi suvepäevade raames toimunud esinemised ei ole kunagi liiga tõsised ja õpetlikud, on need alati andnud võimaluse panna hetkeks olulistele teemadele mõtlema, olles iseenda elu tasakaalu, suhtlemise või karjääri edukusega seotud. Väga populaarsed lühemad loengud on olnud raskete jutuajamiste teemadel.

Publikatsioonid