Kandidaadid meist

Rivo Pent

Warmeston OÜ

Tehase juht

Mulle väga meeldis pr Sirje Tammiste avatud ja hästi toetav suhtlemine. Ja tegelikult kogu Tammiste personalibüroo töötajate poolelt oli seda tunda. Kogu protsess oli turvaline ja sujuvalt juhitud. Ehki teste oli palju (ainukene negatiivne osa kogu protsessis) ei tekkinud kordagi tunnet, et mind on unustatud või ootele pandud. Suur tänu Teile ja edu edaspidiseks!

Siim Kukk

A. Le Coq AS

Villimise juhataja

Esimese tööpäeva hommikul sain ilusa üllatuse kui mu lauale oli saabunud heade soovidega kaart, suured tänud! Pole varem kohanud sellist personaalset lähenemist, mis on väga vinge.

Minu ootused on hetkel küll ületatud, töökeskkond on mõnus ja kolleegid väga abivalmid ja viisakad. Kogu see protsess tervikuna on olnud väga tore ja toetav.

Esimestel päevadel olen hakkanud ennast kurssi viima tööülesannete ja süsteemidega mis on mõnusalt väljakutsuvad. Veelkord suur tänu toetamise ja minu tööle saamise abistamisel!

Lauri Ligi

Veho AS

Kasutatud autode brändijuht 

Olen tänulik vahva koostöö eest Eike Lepaga. Tema julgustus kandideerida Veho AS meeskonda on toonud mind ametikohale, kus on küllaga väljakutseid ja suurepärane meeskond – hea meeskondlik dünaamika ja pilgud suunatud tulevikku. Hetkel on kuhjaga adrenaliini, sest olen alles kohanemas, nüansse ja detaile tabamas. Niisugune ju ongi uus algus.

Saan rääkida kandideerija vaatenurgast - Eike asjaajamise stiil ja konkursi korraldus oli väga professionaalne. Mulle meeldis, et iga vestluse järel sain edaspidiste sammude osas konkreetset infot ja milline on ajagraafik. Oli hea teada, millal edaspidi midagi toimub - kuna saan infot ja tagasisidet. Eike mitte ei olnud vaid väga täpne, vaid lisaks ka ületas ootusi – kõikvõimalik tagasiside saabus alati varem kui ma seda julgesin arvata. Ilma liialdamata väljendaksin suurt rahulolu ka siis, kui mina seda töökohta poleks saanud. Minu jaoks oli oluline asjaajamise täpsus ja konkreetsed kokkulepped.

Lisaks tunnustan värbamisassistenti Kerstit, kes mind kontoris alati kenasti vastu võttis, testimised läbi viis ning  väga põhjalikult ja argumenteeritult minu testide kohta tagasisidet andis.

Kiitus ja rohkelt kordaminekuid!

Ruth Selirand

Ursus OÜ 

Müügidirektor

Olen väga tänulik Tammiste Personalibüroole nende väga positiivsete emotsioonide eest, mida kogesin nende poolt korraldatud värbamiskonkursil kandidaadina osaledes. Tavaliselt oodatakse ju värbamisprotsessi olevat pigem pingeline ja stressirohke. Mina aga sain väga põhjaliku vestluse osaliseks nii minu enda kui konkurssi korraldava ettevõtte sobivuse ja ambitsioonide avastamiseks. Hooliv lähenemine kombineerituna valideeritavate hinnangutega läbi professionaalsete testide, on tase, mida mina pole varem selliselt näinud ei kandideerija ega ka töötajat otsiva ettevõtte poolt vaadatuna. Kogu protsess pani mind ennast hindama ja väärtustama rohkem ning ühtlasi tekitas väga positiivse kuvandi ka otsingu tellinud ettevõttest (täiesti teadlikult käin nüüd kaupluseski valimas tooteid, mille maaletoojaks on märgitud too sama ettevõte).

Hanni Niidas

Mulle meeldib Tammiste büroo professionaalsus ja personaalsus kandideerimisprotsessis. Ning seda kõike täiendab siiralt hooliv suhtumine tööle kandideerijatesse. Kindlasti soovitan Tammiste personalibürood uute talentide otsimisel.

Anu Krimm

AS Viisnurk (praegune Skano Group AS)

Müügijuht

Lugedes töökuulutust kas ajalehest või internetist, tekib mingi ettekujutus pakutavast ametist. Täielikku ja tõest pilti sellest loomulikult ei saa ja siin oli suur abi Sirje Tammistest. Olles esmalt ennast ise peensusteni kurssi viinud pakutava töökoha ja ka asutusega, suutis ta mulle väga tõetruu pildi luua. On tähtis, et ootused ja reaalsus langeksid kokku. Kui ootused on suuremad, on pettumus kerge tulema. 

 

Konkursi käik oli päris keeruline ja pingutust nõudev. Teste ja vestlusi oli nii palju, et usun, et ükski minu omadus ei jäänud varjule. Samas, kui oled enda väärtustes kindel, siis karta ei ole ju miskit. 

 

Päris põhjalik oli ka isiksuseomaduste testimine, mille käigus tehti kindlaks inimese tüüp ja sobivus töökohale. Ei olegi ju mõtet arglikul ja häbelikul inimesel pürgida müügi või teenindusega seotud ametikohale, ega aktiivsel ja seiklushimulisel hingel asuda tööle rutiini nõudval positsioonil. 

 

Igas konkursi etapis oli Sirje Tammistel selge ülevaade toimuvast, järgmistest sammudest ning ajagraafikust. Hindan väga tema konkreetsust, millesse samal ajal on segatud väga palju osavõtlikkust ja inimlikku soojust.

Maigi Peeduli

Infovara OÜ

Tegevjuht

Tundub, et Sirje Tammistel on olemas üsna peen tunnetus kandidaadi ja ettevõtte sobivuse kohta. Otsuse ühe või teise kohataotleja kasuks langetab loomulikult ettevõtte juhtkond, siiski on personaliotsingut läbiviiva konsultandi roll valiku juures märkimisväärne. Tema näeb ja saab tunnetuse ju mõlema osapoole kohta ning konsultandi nägemus vastastikkusest sobivusest on väga oluline.

Sirje oskab intervjuude käigus kandidaadile heas mõttes „naha alla pugeda“ ja tema tegelikule olemusele üsna hästi pihta saada. Vähemalt mulle tundub nii. Meie vestlused olid kohe alguses väga avatud, Sirje suutis pinged maha võtta ning seetõttu ka ilmselt rohkem teada saada. 


Kandideerimise protsess oli ajaliselt küll suhteliselt pikk ja pingeline, kohtumisi mitmeid ning testide rohkus esialgu lausa ehmatav. See sai aga kompenseeritud põhjaliku tagasiside näol - testide tulemused andsid kohati endalegi uut informatsiooni. Meeldiv üllatus oli see, et lisaks paberil saadud tulemustele võttis Sirje Tammiste aega ka testitulemuste lahtiseletamiseks ja seoste selgitamiseks. Üks asi on näha DiSC testis ühte oluliselt kõrgemat näitajat ja hoopis teine asi on tõlgendada seda näitajat kontekstis teiste testide tulemustega. 


Kokkuvõtteks – nagu ma ütlesin Sirje Tammistele juba enne lõplike tulemuste selgumist - olenemata konkursi tulemustest oli protsess ise igati meeldiv.

Mark Einaste

Stora Enso Eesti AS

Finantskontroller

Oman kahte kogemust personalivahendusfirma kaudu tööle kandideerimisel. Mõlemad toimusid läbi Tammiste Personalibüroo. 

 
Viimase konkursi vastu suutis personaliotsingu projektijuht  minus huvi tekitada. Oli ju mulle pangas töötamise aja jooksul ka mujalt pakkumisi tulnud, need minus huvi ei tekitanud. Põhjusteks olid siin ilmselt projektijuhi avatud suhtlemine (konkreetsed vastused mu küsimustele) ning positiivne meediafoon Paikuse Saeveskist. 

 
Värbamisprotsess ise oli kiire ja konstruktiivne. Kindlasti lihtsustas seda varasem konkurss, kus kandideerisin sarnasele ametikohale teises ettevõttes. Tammiste Personalibüroo tegevus oli proaktiivne, paindlik ja aega väärtustav.

Rene Kiis

AS Pere

Müügi- ja turundusdirektor

Osalesin Pere müügi- ja turundusdirektori konkursil, kus oli üle 80 kandidaadi. Varem olen ikka töökohti saanud läbi soovituste, sel korral pidin uue töö leidmiseks palju aega ja pühendumist leidma. Kui olid juba kohtumised ettevõtte juhtkonnaga, ütlesin, et see oli hullem kui presidendi valimine. 

 

Konkurssi viis läbi Sirje Tammiste. Intervjuu oli väga pikk ja põhjalik. Ma ei saanud anda üldsõnalisi vastuseid, pidin analüüsima, miks ma mingeid samme mõnes tööetapis tegin ja kuidas tulemusi saavutasin. Oluline oli, et intervjuu ei toimunud küsimuste-vastuste vormis, pigem oli see sügavuti minev vestlus. Vestluse lõpul sain ka tagasiside – mida Sirje minus vestluse jooksul märkas ja kuidas hindas minu perspektiivi see töökoht saada. 

 

Järgnesid põhjalikud testid, kus analüüsiti mu isiksust. Sain enda kohta ka testi tagasiside ja pean ütlema, et täitsa täppi läks. Tuleb uskuda. Enne ettevõtte juhatusega kohtumist uuris Sirje Tammiste ka minu tausta mitmelt varasemalt töökaaslaselt. 

 

Oli põhjalik töö, süsteemne, samas tekkis meil konsultandiga väga hea omavaheline kontakt, mis vähendas kandideerimise pinget. Pärast tööleasumist on Sirje minuga vahel ühendust võtnud, tundes huvi, kuidas läheb. Tegelikult on võimalus temaga ka mõnede „pehmete“ teemade üle nõu pidada. 

 

Tammiste Personalibüroo konkurssidel pole mõtet kandideerida, kui Sa esitatud nõudmistele ei vasta. See tuleb nagunii välja - valikuprotsess on lihtsalt nii põhjalik. Samas paneb see enese üle mõtlema ja aitab suuremale eneseselgusele.

Raili Ratas

MG Beauty OÜ

Tootejuht

Osalesin Tammiste Personalibüroo poolt läbi viidud tootejuhi konkursil. Kogu protsess oli meeldiv ja igati professionaalne ning diskreetne. Sain vastused kõikidele oma küsimustele kiiresti ja mulle meeldis, kuidas konsultant andis mulle tagasisidet tehtud testide tulemuste kohta.

Terve konkursi vältel tundsin, et mulle elatakse kaasa ja tõesti soovitakse leida firmale antud ametikohale kõige sobivam töötaja. Julgen Tammiste Personalibürood oma tuttavatele ja koostööpartneritele kndlasti soovitada.

Jaanika Kindlam

Riigi Kinnisvara AS

Referent

Tammiste Personalibüroo värbaja  käitumine ja suhtlemine värbamisperioodil  oli mõnusalt kodune ja samas väga professionaalne. Värbaja pidas kinni kõigist antud lubadustest, andis kiiresti tagasisidet ja jagas täiendavaid materjale kohtumise ettevalmistamiseks.

Vestluse käigus jäi mulje, et minust päriselt hoolitakse ja tahetakse, et ma leiaksin endale õige ameti ja tööandja saaks endale sobiva töötaja. Kohtumiste kokkuleppimised olid selged ja konkreetsed ning töövestlused toimusid sõbralikus õhkkonnas. Oli meeldiv teha koostööd tööotsingute perioodil Sirje Tammistega.

Heidi Viljak

Ecofarm TÜ

Assistent

Osalesin Tammiste büroo poolt korraldatud assistendi otsimise konkursil.  Kogu protseduur (konkursi mitu etappi) oli väga professionaalselt läbi viidud, vestlused olid huvitavad ja testid mitmekesised. Personal oli väga sõbralik ja abivalmis. Soovitan Tammiste personalibürood nii tööotsijale kui ka tööandjale!

Elise Kopelman

Elektrum Eesti OÜ

Ärikliendi haldur

Sain väga meeldiva tööle kandideerimise protsessi osaliseks läbi Tammiste Personalibüroo. Värbamisprotsess kulges väga sujuvalt ning kõigi läbitud testide kohta anti kohest tagasisidet ning tulemusi seostati tulevase töökohaga.

Väga meeldis Kadi suhtumine kandidaatidesse, tema avatus ning oskus maandada nö pinge, mis tööle kandideerimisega ikka kaasas käib. See oli tõeliselt huvitav ja põnev tööle värbamise protsess, mille käigus sain kinnitust ja lisa iseenda potentsiaali kohta. Julgen 110% soovitada.

Marko Lauer

Sindi Lanka AS

Tootmisjuht

Läbi Tammiste Personalibüroo kandideerimine andis mulle suurepärase võimaluse panna ennast proovile erinevates olukordades, olgu selleks siis grupitöö, vaimsete võimete test või motivatsiooni test. Büroo konsultandilt sain põhjalikku tagasisidet testide tulemuste kohta, mis aitas mul mõtestada oma karjääri valikuid ning seni kasutamata potentsiaali.


Tammiste Personalibüroo abil sain ma enda jaoks selgeks kas ja miks ma tahan ikka sellele ametikohale kandideerida ning kas mul on selleks ka vajalikud eeldused olemas, seetõttu oli mul lihtsam selgitada ka oma potentsiaalsele tulevasele tööandjale oma tugevusi ning motiveeritust.